چرا طراحی سایت مهمه؟

بذارید راحت بهتون بگم، این جوری در نظر بگیرید که شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد یه چیزی نیاز دارید، اولین کاری که می‌کنید چیه؟ به اینترنت وصل می‌شید و به گوگل می‌رید و با کلمه‌ای دنبال چیزی که می‌خواید می‌گردید، گوگل یه سری نتایج بهتون نشون میده و شما وارد سایتی می‌شید، اما سوال اصلی اینه که چقدر سریع از اون سایت خارج می‌شید و یا اینکه اون سایت چقدر به سوالتون جواب داده؟ حالا اگه شما سریع به جواب سوالتون رسیدید و نیازتون برطرف شد، می‌شه گفت که اون سایت به خوبی طراحی شده و کاربرپسنده. این کاربرپسند بودن و خوب طراحی شدن سایت بنا به یه سری ویژگی‌ها و استانداردهاا تعریف می‌شه که در ادامه به اونها هم می‌پردازیم. اگه در طراحی سایت اصول استانداردش رعایت شده باشه و جواب مخاطب رو به سرعت بده، شما به هدفتون رسیدید، در غیر این‌صورت کاربر به سرعت پنجره مربوط به سایت رو بسته و از سایت شما خارج می‌شه. یه طراحیی خوب موجب فراگیری سریع مخاطب از مطالب و موضوع سایت می‌شه و به کمک تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل می‌شه و شما رو یه قدم به رسیدن هدفتون که بالابردن مشتریان خود و رونق کسب و کارتون هستید نزدیک‌تر می‌کنه. اگه فکر می‌کنید که طراحی سایت شما به اندازه کافی خوب نیست بهتره که ادامه رو تا انتها دنبال کنید:

زیبایی‌شناسی در طراحی سایت

یه چیزی که خیلی مهمه اینه که سایت باید ظاهر خوب و قشنگی داشته باشه، ولی در عین حال باید کاربری مورد نظر رو هم در بربگیره و به‌خاطر زیبایی نباید این موضوع کاربری قربانی بشه. طراحی سایت باید به نوعی باشه که موارد و آیتم‌های مهم صفحه در نگاه اول مشخص باشه و چشم مخاطب رو در نگاه اول به خودش جلب کنه که این کارها با مواردی مثل فضاسازی درست و تایپوگرافی امکان پذیره. برای مثال عکس‌ها و رنگ‌ها میتونن در دکمه‌ها و فراخونی‌ها استفاده بشن و یا محیطی حرفه‌ای و مدرن هم میتونه سریعا به ساخت اعتماد در ذهن مخاطب کمک کنه.

منظم بودن و دسترسی سریع محتوا

مثل خونه‌اتون، سایتتون هم باید فضاهای درستی برای آیتم‌هاش داشته باشه تا به مخاطب‌ها کمک کنه که سریعا به موارد و محتوای سایتتون دسترسی داشته باشن. ناوبری سایت نیاز داره که به صورت منطقی در هر صفحه از سایت رعایت بشه تا مخاطب متوجه بشه که چه چیزی در سایت اطلاعات اصلی است و چه اطلاعاتی، اطلاعات ثانویه که این‌ها با سایز و موقعیت‌ها قابل تعریف هستن. هر چیزی که در صفحه قرار بگیره باید هدفی رو دنبال کنه. در نظر داشته باشید برای نگهداری هر مخاطب در داخل سایت فقط چند ثانیه زمان دارید.

شک دیداری در طراحی سایت

با شک دیداری در داخل سایت می‌تونید نظر مخاطبتون رو در آن واحد جلب چیزی که می‌خواید بکنید. باید در نظر داشته باشید که اینترنت بهترین مکان برای جلب مخاطبه که این کار با عکس و ویدئو به خوبی امکان پذیره. برای ایجاد شک دیداری در چشم مخاطب می‌تونید از اسلایدشو‌ها، گالری عکس، یا ویدئو استفاده کنید.

همه رو باهم داشته باشید

طراحی سایت باعث می‌شه که چشم بازدیدکننده درست ببینه و سایت رو درک کنه و تصمیم بگیره که در اون سایت بمونه یا نه، به همین راحتی که میگم. شما نیاز دارید که اعتماد رو در ذهن مخاطبتون به وجود بیارید، حس درست رو درون اون‌ها بوجود بیارید و اجازه بدید که سریع دسترسی به اطلاعات و نیازشون در درون سایتتون داشته باشن و در عین حال بدونید که اون‌ها رو به همون سمتی که می‌خواید هدایت کنید. البته در طراحی سایت پارامترهای دیگه‌ای هم باید درنظر گرفته بشه، مثل کدهای یک سایت، سازگاری سایت و قالب با پلتفرم آن، ولی این موارد چیزیه که نیازی نیست شما نگرانش باشید، ما در برندکو این موارد رو براتونن درست می‌کنیم. برای تماس با ما می‌تونید از صفحه تماس با ما اقدام به تماس با ما بکنید.

Design by: ramin saffariرامین صفاری

وبلاگ رامین صفاریramin saffari`s blog